Kedden (a tervek szerint csak átmenetileg) lezárul egy fejezet és egy repülőút után máris elkezdődik egy új időszak Kincses Kristóf életében.
A kiváló játékos ugyanis három év után távozik a Budapest Tenisz Centrum kötelékéből, hogy tenisz ösztöndíjjal kezdje meg egyetemi tanulmányait az Egyesült Államokban.
Kristóf a University of Tennessee at Chattanooga sportolója lesz, a UTC Division I. Southern Conference osztályában szereplő csapatában kezdi meg egyetemi tenisz karrierjét! Az elutazás előtti napjai is mozgalmasan teltek, hiszen a szlovéniai családi nyaralást követően hétfőn délután a Városmajorban gyakorolt öccsével, a friss U16-os szabadtéri egyéni magyar bajnok Kolossal.
– Milyen elképzeléssel érkeztetek három évvel ezelőtt a Budapest Tenisz Centrumba?
– A váltás hirtelen jött, mivel addigi edzőnk, Polyák Ferenc visszatért Szlovákiába. Először nagy bajban éreztük magunkat, mert hozzászoktunk ahhoz, hogy vele vagyunk az edzéseken. Távozása után közösen kerestük a megfelelő megoldást, hogy jó körülmények között, jó edzővel tudjunk készülni. Ekkor jött szóba ez a klub. Eleinte Kisantal Péterrel készültünk és Borsos Olivérrel. Sajnos ez véget ért Oli tragédiája miatt. Azóta a többi itteni edző segíti a pályafutásunkat. A klub pedig minden téren megfelel az elvároknak, remek körülmények között gyakorolhatunk. A konditerem, a salak és kemény pályák is nagyszerűek, Magyarországon az egyik legjobb közeg ahhoz, hogy valaki élsportolóként teniszezzen! Vagyis úgy gondolom, annak idején nagyon jól választottunk, amikor a BTC mellett döntöttünk. Örülök, hogy itt töltöttem ezt a három évet! Aztán valószínűleg jövök majd vissza.
– Ez hosszabb út része vagy egy önálló fejezete volt a pályafutásodnak?
– Egyértelmű a válaszom: egy külön, önálló fejezet. Ebben a három évben rengeteget változott a teniszem, hiszen egy védekező stílusú játékos voltam. Az itteni edzők mindegyikétől tanultam, ezzel is fejlődhettem.
– Ki tudsz-e emelni néhány dolgot az élményeid, emlékeid közül?
– Nagy boldogságot okoztak, amikor játszottunk a különböző csapatbajnokságokon. Életem egyik legszebb élménye pedig az idei, fedett pályás felnőtt országos bajnokság volt. Egyesben és párosban is bejutottam a döntőbe, A szűk egy hét alatt nagyon profin készültünk a pályán és azon kívül is Pécsen. Igazi csapathangulat volt a közös reggelitől kezdve a bemelegítésen és a meccseken túl az együtt töltött wellnessel együtt.
– Mennyit változott a hozzáállásod a teniszhez a BTC-n töltött három év alatt?
– Egy olyan rendszerbe kerültem, amelyben egyértelmű elvárásoknak kell megfelelnünk. Mindenkinek a tőle elvárható maximális szintet kell hoznia. Ez nagyon fontos! Abban viszont nem történt változás, hogy továbbra is imádom a teniszt! Természetesen azt is nagyon várom már, hogy az egyetemen ehhez hasonló munkában folytathassam a játékot. Remélem, hogy nem törik majd meg a lelkesedésem.
– Hamarosan új fejezet nyílik a pályafutásodban. Beavatnál bennünket ennek hátterébe?
– Most még olyan érzéseim vannak, mintha nyaralni utaznék az Egyesült Államokba. De tisztában vagyok azzal, hogy ez gyorsan megváltozik. Vörös Máté és Dulganov Ricsi is többször beszélt arról, hogy majd a repülőn üt majd meg igazán, hogy ez nem egy két hetes kiruccanás lesz, hanem majd félévente jöhetek haza. Természetesen nagyon pozitívan gondolok az előttem álló időszakra. Az edzőm elképesztően szimpatikus, a leendő csapattársaimmal is felvettem már a kapcsolatot. Fotókon már láttam a kinti létesítményeket, amelyek versengenek a BTC-s körülményekkel. Az egyetemi bajnokság abból a szempontból lesz új, hogy mindennap egy csapatként éljük majd az életünket.
– A sport mellett milyen tanulmányokra készülsz?
– Az első félévben általános oktatásban veszünk majd részt, utána pedig szeretnék business and managementet tanulni fő szakirányként. Ez Magyarországon nemzetközi gazdálkodásnak, nemzetközi ismereteknek felel meg. Legalábbis az ELTE-n, ahová szintén felvettek. Csökkentett óraszámban szeretném a pszichológiát is kipróbálni. Ezt még Borsos Olivér inspirálta, hiszen annak idején elvégezte ezeket a szakirányokat, az ő tanulmányi útja pedig nagyon megfogott.
